(מגףירקן משבט העץ שעל ההר (מגי

פייטן אישחתול נודד בעולם בחיפוש אחר.. הכל

Description:

מה מאפיין אותי?
כטבאקסי, אני תמיד מחפש משהו, מתעניין בכל מה שיש לעולם להציע לי. יכול להיות שיש לי בעיית קשב קלה, ולפעמים קצת קשה לי להתרכז באותה המטרה לאורך תקופה של יותר מכמה שבועות. אבל באותם השבועות- אני פועל בכל הרצינות והמרץ!
עם השנים גיליתי שהמוסיקה עוזרת פותרת את הבעיות שהחיים מציבים בפנינו. העולם כל כך גדול ויש לו כל כך הרבה להציע, כל כך הרבה דברים שאפשר ללמוד ולחלוק עם כולם!
חוף החרב יכול להיות מסוכן לפעמים, אבל פגשתי כאן גם חברי אמת שאזכור תמיד.

Bio:

מגי נולד בצ’ולט לשבט “העץ שעל ההר” וזקן הכפר ניבא עם היוולדו כי ילך במגפי ירקן מהודרים בארצם של חוורי העור. וכך נקבע שמו בטוריל מגף-ירקן.
צבא המתים של אסררק החריב את בית החתולים. אציל אל-חורפי שהתלווה לקרובי משפחתו מאמן (הממלכה השולטת על נמל ניאנזארו) החליט לאמץ את מגף-ירקן, מאחר ואשתו מתה לפני כמה חורפים ובנו היחיד היה בודד. מגי עזב את ביתו הג’ונגלאי והלח לטובת אלחורף, תכשיט הצפון שבחוף החרב של פיירון.
בנו של האציל קרא למגף-ירקן “מגי”, כינוי שנשאר עד היום. מגי זכה בביתו המאמץ לחינוך מוסיקלי שכלל שירה, נגינה על לאוטה חליל-צד ותוף מרים. מגי גם למד לקרוא ולכתוב בשפה המדוברת בדרקוני ובגמדית, לשחק שחדרקון, וללחום בחרב ולירות בקשת, כיאה לכל אציל הגון.
עם השנים בגר מגי ומאס במגוריו המבודדים ובחייו על תקן אח-חיית-מחמד. מגי החל לצאת מחלון חדרו בלילות, לטפס על גגות העיר ולטייל במזח, בבארים בפאבים ובמסבאות, בטברנות ואולמות המשתה- ונחשף למגוון אינסופי של מוזיקות שעוד לא ניגן ממחברות התווים שהביא לו מורהו למוסיקה עד כה. הוא שמע אגדות רבות ושמונות, שהזכירו לו את אותן האגדות עליהן קרא בספרייה האצילית בביתו המאמץ, אך היו פרועות יותר!
לאחר שנה וחצי של מסעות ליליים בעיר, אביו המאמץ של מגי כבר שמע על מעליליו ברחבי העיר (כשמסתובבים ברחבי עיר ימי-בינימית-רנסנסית ובזארוים הגרועים ביותר שלה, תהיו בטוחים שיהיו מעללים!) והחל לנזוף בו חדשות לבקרים, כך שהמגורים באחוזה נעשו כבר הרבה פחות נוחים. כך יצא מגי את אל חורף בלילה קיצי אחד (כל הלילות באל חורף קיציים, כמובן) והחל את מסעו אל תוך היער.
לאחר מסע מופלא ופגישה עם ינשודוב חברותי, הגיע לעיירת ספר פסטורלית העוסקת בכרייה ומסחר – פאנדאלין. סיפרו לו שלאחרונה היו להם בעיות עם עכבישים. בכל אופן, הוא עזר לגונדרן מחפש אבן החביב במכרה שלו. עבד בחריצות חתולית (חתולים יכולים להיות חרוצים ואל תגידו שלא!) אבל הסקרנות שלו לא מצאה חן בעיני אדון גונדרן. עצבן אותו כשנגע באיזו גיגית בשם “באר הלחשים”. היא הייתה מאוד מעניינת, אני חייב לציין. בכל אופן, לאחר מכן עברתי לגור בפונדק גבעת אבן, ועבדתי כשיפוצניק באחוזת טרסנדר. המקום היה ישן מאוד ובהחלט זקוק למגע אל חורפי. בעל הפונדק היה חביב מאוד, ובספר שוולות’אמפ גודדארם פרסם באותה שנה הוא מצטט את טובלין גבעת אבן מדבר עליי! הדבר החמיא לי מאוד כמובן.
אפרופו האדון הנכבד וולות’אמפ גודדארם, הוא ביקר בפאנדאלין בזמן שעבדתי באחוזה. כמה חבל שפספסתי אותו. אבל רציתי לעזור לאנשים הנחמדים של פאנדאלין, אז הצעתי להם להתחיל להרוויח קצת כסף מתיירות. וככה ביחד הקמנו את חנות המזכרות של וולו, מסעדת “וולו היה פה” ואת “הסיור בפאנדאלין בעקבות וולו”
סליחה, מגי לקח ממני את הנוצה לרגע.

מגי עבד בתור מדריך טיולים פאדנדלאי במשך שבוע, ואז הגיע קוסם מסתורי לעיירה. הקוסם התלהב מהידע הרב של החתול, ומכך שהוא יודע קרוא וכתוב (אל תשכחו שזה היה עוד לפני שמדריך וולו למפלצות התפרסם ואנשים עוד לא כל כך הכירו את הטבקסי כמו היום) ורצה שיתלווה אליו כשולייה למסע בחיפוש אחר חפץ רב עוצמה מדרום. מגי, שההצעה נשמעה לו כמו הרפתקה שמתאימה לוולו לספר לספר עליה, ושמאוד רצה להיות כמו וולו בשלב הזה כמו שכבר הבנתם, הסכים בשמחה.
מגי שמח על היציאה המהירה אל מקום בשם “ימת האנשים המתים”, שלמרות השם המפחיד, לפי הסיפורים הזכירה למגי עד מאוד את ביתו, האי צ’ולט, צמחייה עבותה, חיות מיוחדות, ויש אפילו לטאות גדולות עם כנפיים שהוודאי דומות לדינוזאורים שרכבו עליהן בני שבט הנהר הזורם המפוארים!
הם החלו במסע דרומה, אחוזי התרגשות. הקוסם סיפר למגי שאם ישחק להם המזל, אולי גם ימצאו חפץ מיוחד מאוד במקום אליו הולכים- טבעותיו של מירקול, ואוליו אף יבקרו הבית של מכשף זקן וחכם מאוד, ובקבר של דרקון שחור. מגי החליט שאלו חייבים להיות הדברים המדהימים בעולם והוא מוכרח למצוא אותם, וכך החלו להיכנס לביצה.
למרבה הצער, כעבור כמה ימי רכיבה הבין מגי שמשהו מסריח בעסק הזה (מאוד מסריח). הפגישות בזומבים ובטרולים יכלו להיות מרגשות מאוד, אך הפרווה של מגי נרטבה מהמים העכורים, ובמקום כולו הייתה אווירה שגרמה למגי לחשוב מחשבות מאוד לא נעימות. לכן נאלץ להיפרד מחברו הקוסם, ולהמשיך בדרך דרום מזרחה, אל תוך היבשת, רוכב על סוסו האל חורפי הנאמן בנימין פרדנסון, וכך עמד להתחיל את הרפתקתו ביער הערפילי.

היה זה בוקר אביבי שמשי ונעים, דבר עליו בירך מגי לאחר המסע הקצר אך המחריד בביצה המצחינה.
הוא רכב על סוסו הנאמן בנימין פרדנסדון דרום מערבה, והגיע לחורשה יפה במורד הדרך. היה נדמה לו שחושיו החתוליים מצליחים לשמוע מהמרחק צלילי מוסיקה אלפית ערבה, והשניים (מגי והסוס כמובן) ירדו אל החורש. ככל שהתקדם בין העצים החלה הצמחייה להיות צפופה יותר ויותר, והאוויר ערפילי במיוחד. סנאים, חיפושיות, ציפורים יפות ופרפרים צבעוניים החלו מלווים את דרכו ומארחים לו חברה, ומפעם לפעם הופיעו בצד הדרך בגניבה פיות קטנות אשר ברכהו לשלום.
עת הגיע לאפיק נחל יבש והחל להלך בו, הבחין בקול מיוחד- מעין תזוזה בין עלי שיח האוכמניות שמולו, ואז שמע את זה – שמע את הקול המוכר מימים עברו, הקול הנעים בעולם, קול שמזכיר במעט, או אולי היה לו רק נדמה, את קול אמו האהובה שנשארה בחצר לורד החתולים בעומק הג’ונגל של צ’ולט- מעין גרגור חתולי מתמשך. מגי קפץ מגבו של בנימין פרדנסון השמחה וקרא "אני מגף-ירקן משבט העץ שעל ההר! מי אתה? צא החוצה, למה אתה מתחבא שם? השיח הקוצני לא מפריע לך?
מבין הענפים יצא חתול מגודל, הולך על ארבע, מפוספס. מגי היה בטוח שהנמר מחייך אליו, אך זה חשף שיניים לאות אזהרה. מגי ניגש אליו בנינוחות וזה נשך את האוויר, מסמן לאזהרה. אתם מבינים, למגי היה חבר טוב שנראה בדיוק כמו הטיגריס הזה! (רק שהלך על שתיים, כמובן, וקראו לו לוכד-ענן, ולעומץ זאת לטיגריסים מסוגו של אותו טיגריס שפגש מגי ביער כולם יודעים שאין שמות, אלא אם בני אדם מעניקים להם כאלה)
מגי נותר מבולבל, התרחק לרגע, והביט על הטיגריס המתקרב. ואז נזכר שפעם אחת, כשישב במסבאה באל-חורף, גוליית מגודל אחד סיפר שפעם, בהרים, פגש משפחת קרקלים עצבניים, ונצליח לגבור עליהם לא באמצעות הגרזן שלו- אלא בעזרת שיר עם עתיק שידוע לכל הגולייתים שקרקלים מחבבים!
לצערו של מגי הוא לא הכיר אף שיר שטיגריסים מחבבים, וגם את השיר של הגוליית לא זכר באותו רגע, אך למזלו היה עליו החליל שלו. למשמע מנגינה קלאסית מן המאה השביעית לספירה, נעצר פתאום הטיגריס. נראה שמגי הצליח ללכוד את תשומת לבו, ולהימנע מלהיהפך לארוחת עשר.
כך עצר הטיגריס למשך דקה ארוכה, כשהופיע מבין העצים

(מגףירקן משבט העץ שעל ההר (מגי

Underneath The Yawning Portal SabreRunner SabreRunner